Biostrip - usuwanie lakieru i starej farby | W obecnych czasach remont domu…
8110
post-template-default,single,single-post,postid-8110,single-format-standard,wp-custom-logo,theme-elision,woocommerce-demo-store,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.6,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-9686
 

Blog

W obecnych czasach remont domu…

  |   Biostrip dla domu

W obecnych czasach remont domu lub mieszkania jest ważnym elementem podnoszącym standard życia, a ludzie często podejmują się tego zadania raz na 3-4 lata. Oprócz wymiany części mebli, wyszukania ekscytujących dodatków bardzo istotnym punktem jest dobranie odpowiedniego kolory ścian i innych powierzchni. Zadanie takie najczęściej sprowadza się do dobrania odpowiedniego koloru i jakości farby co związane jest często z zasobnością naszego portfela ale niezwykle istotnym aspektem  jest fakt w jaki sposób stare powłoki malarskie i lakiernicze zostaną usunięte.

 

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych metod jest szlifowanie powierzchni, ale czy rzeczywiście najlepszą?

 

Papiery ścierne o różnych stopniach można stosować w zależności od grubości farby i leżącą pod nią powierzchnią . Metoda ta uwalnia dużą ilość pyłu, który użytkownik może wdychać łatwo koniecznością jest używać masek podczas korzystania z papieru ściernego a czas i pracochłonność pozostawia wiele pytań co do konieczności ograniczania się do tej właśnie metody. Inną mniej rozpowszechnioną metodą jest zastosowanie opalarki za pomocą której podgrzewamy do oddzielenia farby od powierzchni.  W tej metodzie należy bardzo uważać, aby nie spalić lub uszkodzić powierzchni bazowej. Dodatkowo użytkownicy pistoletu grzejnego lub palnika muszą znajdować się powyżej obszaru działania tak, żeby ciepło było równomiernie rozłożone na powierzchni.

 

Strippery produkowane na bazie rozpuszczalników bywają skuteczne w usuwaniu starych powierzchni jednak w zdecydowanej większości są szkodliwe dla środowiska a w szczególności dla ludzi którzy używają ich do tych czynności w związku z wdychaniem szkodliwych oparów i powinny być stosowane  przez wykwalifikowanych użytkowników i tylko na zewnątrz lub w pomieszczeniach bardzo dobrze wentylowanych.  

 

W związku z tym masowo stosowanie są nowoczesne, bezpieczniejsze środki do usuwania farb i lakierów. Preparaty BIOSTRIP znakomicie nadają się do usuwania starych powierzchni lakierniczych. Produkowane na bazie wody zawierają mieszankę naturalnych substancji. Są skuteczne w usuwaniu większości typów farb i lakierów nie uszkadzając  powierzchni bazowej. Produkty te są niepalne i nadają się do wykorzystania przez  zwykłych domowników, ponieważ nie wymagają żadnych środków bezpieczeństwa i nadają się do użycia w zamkniętych pomieszczeniach.