Biostrip - usuwanie lakieru i starej farby | Zanurzeniowe odlakierowanie Biostrip 40 i Wheelstripper
BIOSTRIP 42 jest to wodny środek do zanurzeniowego usuwania farb i lakierów. Może być stosowany na wielu rodzajach podłoża takich jak drewniane, metalowe, różnego rodzaju tworzywach sztucznych a także na włóknie szklanym. BIOSTRIP 42 nie powoduje pęcznienia lub innych uszkodzeń drewna jak inne alkaliczne środki do usuwania farby.
Aplikacje Biostrip,chemiczne odlakierowanie,usuwanie farby,wodny stripper,stripper,alufelgi,renowacja alufelg,usuwanie lakieru z felg,usuwanie lakieru,usuwanie lakieru z felgi,usuwanie lakieru środkiem chemicznym,zdejmowanie lakieru,Bemixol,Skansol,Usuwanie lakieru z drewna,usuwanie lakieru z metalu,usuwanie farby z cegieł,usuwanie farby z betonu,usuwanie farby z drewna,usuwanie farby z metalu
7706
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-7706,page-child,parent-pageid-7496,wp-custom-logo,theme-elision,woocommerce-demo-store,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.6,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-9686
 

Dla przemysłu

Durostrip

DUROSTRIP

Durostrip to następna generacja Biostrip 20. Durostrip został specjalnie wzmocniony, aby usuwać wielokrotnie nakładane warstwy farb i lakierów.

Działa na powłoki poliestrowe, epoksydowe, wodne, farby olejne, emulsyjne, podkłady (także lotnicze), podkłady chromowe i lakiery.

Charakteryzuje się wysoką skutecznością usuwania trudnych powłok i szybkością działania. Nie spływa z pionowych powierzchni. Durostrip nie jest żrący, palny ani drażniący. Nie powoduje podrażnień. Jest bezpieczny dla drewna – nie powoduje jego ciemnienia.

Durostrip ma łagodny, nie drażniący zapach.

Przed przystąpieniem do usunięcia powłoki lakierniczej należy upewnić się, że powierzchnia, z której chcemy usuwać farbę jest czysta i wolna od tłuszczu. Jeżeli powierzchnia jest zabrudzona należy ją oczyścić i odtłuścić domowymi sposobami Po odtłuszczeniu i wyschnięciu powierzchni możemy przystąpić do właściwej części odlakierowania danej powierzchni preparatem Durostrip. W celu szybszego działania preparatu należy naruszyć/zadrapać powierzchnię, z której chcemy usunąć farbę oraz przy pomocy druciaka usunąć odpadającą farbę z trudno dostępnych zgięć i narożników.

Następnie należy nałożyć obficie warstwę Durostrip na powierzchnię pokrytą farbą, która ma zostać usunięta i pozostawić dopóki powstaną pęcherze lub farba zacznie się łuszczyć (proces ten zaczyna się najczęściej po ok 20-30 minutach w zależności od rodzaju farby, jej grubości i temperatury otoczenia).

Po odczekaniu wyznaczonego czasu zdrapać zmiękczoną farbę lub spłukać (np. przy użyciu myjki ciśnieniowej). W razie konieczności proces powtórzyć. Spłukać powierzchnie czyszczone, dokładnie osuszyć i efekt gotowy!

biostrip_42

BIOSTRIP 42

BIOSTRIP 42  jest to wodny środek do zanurzeniowego usuwania farb i lakierów. Może być stosowany na wielu rodzajach podłoża takich jak drewniane, metalowe, różnego rodzaju tworzywach sztucznych a także na włóknie szklanym.
           

BIOSTRIP 42 nie powoduje pęcznienia lub innych uszkodzeń drewna jak inne alkaliczne środki do usuwania farby.

 

Zbiorniki do zanurzeniowego usuwania farb i lakierów przy pomocy  BIOSTRIP 42 powinny być wykonane ze stali nierdzewnej lub HDPE i wyposażone w grzałki umożliwiające podgrzanie preparatu do około 30°C. Zaleca się także zastosowanie kosza z siatki wewnątrz zbiornika, który będzie działał jako filtr i umożliwi zebranie usuniętej farby/lakieru.

Aby osiągnąć pożądany efekt usunięcia lakieru należy podgrzać preparat BIOSTRIP 42 do około 30°C, i zanurzyć obrabiane detale. Czas usuwania lakieru będzie wynosił od 20 min do kilku godzin w zależności od rodzaju powłoki, jej grubości i ilości warstw lakieru. Po usunięciu lakieru zaleca się spłukanie powierzchni detali (np. przy użyciu myjki ciśnieniowej) aby usunąć luźną farbę i pozostałości strippera.