Biostrip - usuwanie lakieru i starej farby | Jak działają preparaty Biostrip?
Organiczny składnik wodnych produktów do odlakierowania penetruje warstwę farby niosąc ze sobą wodę, w której znajduje się aktywny dodatek podnoszący farbę. Kiedy woda osiągnie styk farby z podłożem składnik aktywny powoduje rozbicie wiązań pomiędzy nimi a w konsekwencji odpadnięcie farby w dużych płatach. Ten mechanizm działania ma zasadniczą zaletę gdyż farba nie jest naruszona (rozpuszczana) a jej szkodliwe składniki nie są uwalniane do otoczenia.
działanie biostrip,Ekologiczne usuwanie farby,skuteczne odlakierowanie,odlakierowywanie na bazie wody,usuwanie starej farby i lakieru,usuwanie graffiti,usuwanie farby z drewna,usuwanie farby z metalu,usuwanie farby z dachów,usuwanie farby z tworzyw sztucznych,usuwanie farby z betonu,usuwanie farby szyb,usuwanie farby z marmuru,działanie biostrip
7700
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-7700,page-child,parent-pageid-7499,wp-custom-logo,theme-elision,woocommerce-demo-store,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.6,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-9686
 

Jak to działa?

Zasada działania preparatów BIOSTRIP do odlakierowania jest zupełnie inna niż w przypadku klasycznych rozpuszczalników. Organiczny składnik wodnych produktów do odlakierowania penetruje warstwę farby niosąc ze sobą wodę, w której znajduje się aktywny dodatek podnoszący farbę. Kiedy woda osiągnie styk farby z podłożem składnik aktywny powoduje rozbicie wiązań pomiędzy nimi a w konsekwencji odpadnięcie farby w dużych płatach. Ten mechanizm działania ma zasadniczą zaletę gdyż farba nie jest naruszona (rozpuszczana) a jej szkodliwe składniki nie są uwalniane do otoczenia.

Ze względu na to, że środek do odlakierowania nie rozpuszcza farby nie obserwuje się spadku jego aktywności. Jest to szczególnie istotne w przypadku aplikacji zanurzeniowych, gdzie uzyskuje się bardzo długie okresy żywotności „kąpieli”, co w znaczący sposób poprawia ekonomię procesu. Zwykle podłoże jest bardziej odporne na wodę niż na rozpuszczalnik, z tego względu niemal nie występuje penetracja strippera do podłoża. To w znacznym stopniu ułatwia i przyspiesza mycie podłoża po usunięciu powłoki lakierniczej w odróżnieniu od sytuacji po zastosowaniu środków rozpuszczalnikowych.

biostrip pleta kolorow

Zmiany dla klientów i przemysłu

 

Na przestrzeni ostatnich lat włożono wiele wysiłku w opracowanie  “bezpiecznych” następców dichlorometanu, jak np. estry kwasów dikarboksylowych czy dimetylosulfotlenek. Efekt ich zastosowania był bardzo różny, niemniej jednak, wyżej wymienione typy związków chemicznych są pochodnymi ropy naftowej i nie są odnawialne. Co po raz kolejny daje wielką przewagę wodnym preparatom BIOSTRIP.